Wczytuję dane...

Pomysły na prezent na pierwszą komunię świętą

W kalendarzu świąt i uroczystości rodzinnych w pewnym momencie przychodzi czas na pierwszą komunię. Pada wtedy pytanie : co kupić jako prezent na komunię? Dziś jest wiele odpowiedzi na to pytanie. Przejrzymy więc listę najbardziej popularnych prezentów na

To może nie kojarzy się z pierwszą komunią, ale...

Pieniądze.

Jednym z najczęstszych prezentów na komunię są koperty z pieniędzmi. Nie jest to może najpiękniejszy i najbardziej pamiątkowy pomysł na prezent, jednak daje on dużo możliwości. Rodzice razem z dzieckiem mając pewną sumę pieniędzy mogą ustalić na jaki cel je przeznaczą. Być może dziecko potrzebuje akurat ubrań, butów, roweru, książek, czy innych artykułów, których cena może być dość wysoka. Wtedy taka koperta z komunii może bardzo pomóc.
Medalik
To prezent, który już bardziej kojarzy się z pierwszą komunią świętą. Wielu rodziców chrzestnych lub dziadków decyduje się, by zakupić dziecku medalik z Matką Boską. Jednak obecnie w sklepach jubilerskich czy sklepach z dewocjonaliami możemy znaleźć także inne piękne medaliki. Złote lub srebrne łańcuszki posiadają już zawieszki w kształcie krzyżyków lub wizerunkami świętych. Dzięki temu możemy kupić dziecku na pierwszą komunię świętą medalik z wizerunkiem patrona dziecka na przykład dla Agnieszki medalik ze świętą Agnieszką.
Taki prezent na pewno będzie odpowiednim prezentem na taką uroczystość, jaką jest pierwsza komunia święta.

Różaniec pod różnymi postaciami

Na pierwszą komunię świętą dobrym prezentem może okazać się różaniec lub nawet cały zestaw różańcowy. Dzisiaj bowiem różaniec występuje w trzech różnych formach. Oprócz tradycyjnego, na łańcuszku możemy w sklepach z dewocjonaliami zakupić różańce do noszenia na nadgarstku lub obrączkę z zaznaczoną dziesiątką różańca. Taki unowocześniony różaniec wykonany ze srebrna, złota lub kamieni szlachetnych będzie pięknym, pamiątkowym i użytkowym prezentem dla dziecka, które właśnie poszło do pierwszej komunii świętej.


Rowery


W ostatnich latach coraz więcej osób kupuje rowery jako prezent na komunię świętą. Nic w tym dziwnego, bo dzieci w tym wieku zazwyczaj dostają swoje pierwsze porządne, a co za tym idzie drogie rowery. Kupno roweru jako prezentu jest więc bardzo dobrym pomysłem, który spodoba się dziecku i odciąży finansowo rodziców.
Jeśli więc nie jesteś pewny co może spodobać się dziecku, kup rower.


Polatajmy


W ciągu ostatnich dwóch może trzech lat prawdziwym hitem wśród pomysłów na prezent na komunię okazał się latający dron. Jest to dość droga zabawka, która może posłużyć zarówno do zabaw jak i do robienia ciekawych zdjęć z powietrza. Jednak nie jest taka tania, dlatego niewielu może pozwolić sobie na od tak kupienie drona na pierwszą komunię świętą dla dziecka. Dobrym pomysłem w tej sytuacji może okazać się składka gości na jednego, dobrego drona.


Sprzęt elektroniczny


Pod tym hasłem mieści się dość dużo urządzeń. Komputer, tablet, laptop, odtwarzacze muzyki i inne tego typu sprzęty. Nie można ukrywać faktu, że obecne dzieci potrafią operować tak skomplikowanymi urządzeniami o wiele lepiej niż większość dorosłych. W końcu dorastają z taką technologią i żyją wśród niej. Dlatego dobrym pomysłem na prezent może okazać się właśnie taki laptop, czy tablet. Z tego typu urządzeń dziecko na pewno będzie korzystać dość często, czy to do nauki, czy to do zabawy, więc będzie przydatne. Zwłaszcza, dla dzieci, która idą coraz wyżej w stopniu nauczania.